TEREMTŐ LÉLEK HETI HÍRLEVÉL június 11–június 17.

TEREMTŐ LÉLEK

HETI HÍRLEVÉL A VERESEGYHÁZI KATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG ÉLETÉRŐL

 1. június 11–június 17.

„Mert aki Isten akaratát cselekszi, az az én testvérem, nővérem és anyám.”(Mk 3,35)

Június 15-én, az esti mise után, kb.1/4 8-tól énekes-gitáros dicsőítést tartunk a kápolnában. Mindenkit szeretettel várunk!

Június 16-án, szombaton 10 órától a váci székesegyházban Beer Miklós püspök atya diakónussá szenteli Ferencz Zoltánt, aki először másnap, a ½ 10-es misében fog diakónusként szolgálni. Szeretettel várjuk a híveket a szentelésre, és másnap az ünnepi misére!

Június 17-énújra ellátogatnak hozzánk Szent Ferenc Kisnővérei Arlóról. Most is lehet szolgálatukat támogatni a szentmisék után termékeik (gyógyteák, szappanok, földieper lekvár) megvásárlásával. A délelőtti mise után az arlói gyermekek, fiatalok egy rövid táncos produkciót is bemutatnak nekünk.

A Karitász idén újra megrendezi a Nyugdíjas Találkozót. Szeretettel hívunk minden nyugdíjas korút egy közös örömteli együttlétre június 30-án, szombaton 15 óráraa plébánia melletti Tájház udvarára. A találkozó címe: Öröm és hálaadás.

 

A hét eseményei: m.sz.: miseszándék

Hétfő 10h szentmise (m.sz. elhunyt Fekete Vendelért)

(jún.11.)

Kedd 17.30 keresztelői felkészítő

(jún.12.) 18.30 szentmise(ev.:Mt 5,13-16)

Csütörtök 18.30 szentmise(ev.: Mt 5,20-26)(m.sz. Ambrus gyógyulásáért)

(jún.14.)19-20h szentségimádás

Péntek 18.30 szentmise (ev.: Mt 5,27-32)

(jún.15.)(m.sz. elhunyt István atyáért, szülőkért, nagyszülőkért, testvérekért)

Kb.19h Dicsőítés

Szombat 8h szentmise(ev.: Mt 5,33-37)

(jún.16.)15h esküvő(Huszár Domonkos –Tóth Krisztina)

16.30 esküvő(Orosz Gergely –Friedel Boglárka)

17h keresztelő

21-22hszentségimádás

Vasárnap8h szentmise(ev.: Mk 4,26-34)

(jún.17.) (m.sz.elhunyt Billinger szülőkért, nagyszülőkért, gyerekekért)

9.30 szentmise(m.sz. hálaadás a diakónusszentelésért)

18h szentmise(gitáros)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Hírlevelet kiadja a veresegyházi Római Katolikus Egyházközség

Cím: 2112 Veresegyház, Szentlélek tér 1-3.

Az egyházközség bankszámlaszáma: 66000011-11058117

Plébános: Molnár Zsolt Plébániai irodavezető: Wirth Beáta Telefon: 20/910-4509Elérhető személyesen munkanapokon 8-12 óra között

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. plébánián, vagy a 30/261-5521-es telefonszámon.

Irodaügyelete: kedden és csütörtökön Templomlátogatással és a templomi programokkal17-18 óra között a plébániai irodában.kapcsolatban érdeklődni lehet Bulik Erika gondnoknál a 30/613-1875-ös telefonszámon.

A Hírlevél szerkesztője: Wirth Beáta, munkatársa: Bulik Erika

Hirdetések

Veresegyház, 2018.06.10.

Évközi 10. vasárnap

 1. Ma 3 órától Kalász gyűlés lesz.
 2. Jövő pénteken, 15-én az esti mise után énekes-gitáros dicsőítésre hívjuk és várjuk a testvéreket a kápolnába.
 3. Június 16-án, szombaton 10 órától a váci székesegyházban Beer Miklós püspök atya diakónussá szenteli Ferencz Zoltánt, aki először másnap, a ½ 10-es misében fog diakónusként szolgálni. Szeretettel várjuk a testvéreket a szentelésre és a következő napon az ünnepi misére is. Imádkozzunk, hogy Isten áldása kísérje diakónusi szolgálatát!
 4. A vasárnap délelőtti ünnepi mise után agapéra is hívjuk, marasztaljuk a testvéreket. Ehhez szendvicset, süteményt szívesen fogadunk, melyek leadhatók a mise előtt a kávézóban.
 5. Ugyanezen a napon, június 17-én, vasárnap újra ellátogatnak hozzánk Szent Ferenc Kisnővérei Arlóról. Most is lehet szolgálatukat támogatni termékeik megvásárlásával a szentmisék után. A délelőtti mise után az arlói gyermekek, fiatalok egy rövid táncos produkciót is bemutatnak nekünk.
 6. Két hét múlva kezdődik Veresegyházon a Szentjánosbogár-gyermektábor, amikor az ország különböző részeiből 100 vendéggyermek érkezik hozzánk. Kérjük a befogadócsaládokat, hogy június 24-én, vasárnap az esti 6 órás szentmisére jöjjenek, akkor fognak találkozni egymással a gyermekek és befogadószüleik. Még 20 gyermek elszállásolására várunk jelentkezőket. A gyermekek reggel 7.45-től este hét óráig foglalkozásokon vesznek részt a plébánián, csak aludni mennek haza. Polifoamot és hálózsákot hoznak magukkal, ágyra és ágyneműre nincs szükség. Kaptunk felajánlást egy kilencszemélyes és egy háromszemélyes sátorra. Kérjük azokat is, akik sátorban tudnának elhelyezni vendéggyermekeket 5 éjszakára, jelezzék a sekrestyében. Köszönjük minden jelentkező nagylelkűségét! 
 7.  
 8. Köszönjük mindenkinek a segítségét, aki hozzájárult az Úrnapi oltárok díszítéséhez, elkészítéséhez.
 9. Nyáron, július 1-től a vasárnap esti szentmisék 19 órakor kezdődnek majd, és ezek a misék is orgonás misék lesznek.
 10.  

Következő TV-műsorok

Események nem találhatóak

Sportesemények

Események nem találhatóak
Állás

Csomagoló munkakörbe versenyképes jövedelemmel keresnek munkatársakat Fótra!

Hirdetések

Professzionális zenekarok hangosításától a házi diszkóig mindenben profik vagyunk!

Állás

Dohányboltba, dunakeszi munkahelyre munkatársat keresünk 8 órás munkaidőre!

Dunakeszi, Veresegyház, Fót Göd városok hírei és hirdetései!

Dunakeszi Járás hírportálja!

Pest megye 5. számú egyéni választókörzet városainak tudósítója!

Keszi Channel: hírek, hirdetések Kábeltelevízión és interneten!

2120. Dunakeszi Fő út 70.
Postacím: 2122. Dunakeszi Pf. 7.


Fax: +36 (27) 392 193
Tel.: +36 (20) 222 9990

© 2018 Keszi Channel

Search