HETI HÍRLEVÉL A VERESEGYHÁZI KATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG ÉLETÉRŐL

 TEREMTŐ LÉLEK

HETI HÍRLEVÉL A VERESEGYHÁZI KATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG ÉLETÉRŐL

  1. június 18–június 24.

„Ezért mindenkor bizakodunk…”

(2Kor 5,6)

Sík Sándor

Hiszek

(részletek)

Hallják meg hívők és hitetlenek

Élet-halálra szóló eskümet!

A szív bősége zúg fel ajkamon,

Az kényszerít a Krisztus vallanom.

Hallják meg rokkant, vén aposztaták

S a vétekben vajúdó új-világ,

A forradalom, a vak Leviáthán,

És hallja meg a settenkedő Sátán:

Isten nevében vallomást teszek:

Hiszek.

Hiszek, és hitem súlyos és kemény.

 

Nem tünde tan, nem pille vélemény.

Nincs benne így-úgy, bárcsak és talán:

Igen és nem, kereken, magyarán.

Semmi csűrés és semmi csavarás,

Ínyeskedés és köntörfalazás:

Hiszem és vallom, szeretem és élem,

Amit az Egyház hinni ád elébem.

Ebben a hitben élek és halok:

Katolikus vagyok.

Élő hitemmel vagyok én szabad.

Mankó helyett kötöttem szárnyakat.

Ami akad a földön emberi,

Gazdag szívem testvérnek ismeri.

És ami túl az emberkörökön,

A végtelenség: ígért örököm.

És mikor üt a boldogságos óra,

Hogy befogadjon koporsóm gubója:

Hitem gyertyája utolsót remeg,

És Istennek ajánlom lelkemet.

Jövő vasárnap, június 24-én kezdődnek a Szentjánosbogár Lelki Napok. Kérjük a táborba jelentkezett gyermekeket, 15 órára jöjjenek a templomhoz, akkor történik a regisztráció, a részvételi díj befizetése és a csoportbeosztás.

Akinek van lehetősége gyümölccsel, lekvárral, zöldségekkel vagy pénzbeli támogatással hozzájárulni a gyermekek étkeztetéséhez, kérjük, juttassa el felajánlását a templombaa tábori személyzetnek jövő héten szombaton vagy vasárnap egész nap.

Este 6 órakor lesz a tábornyitó szentmise, melyre hívjuk a befogadó családokat is, ott találkoznak egymással először a vendéggyermekek és befogadószüleik. Még szívesen fogadunk jelentkezőket két vagy több gyermek elszállásolására, feliratkozni a sekrestyében elhelyezett táblázatban lehet. Hálásan köszönünk minden eddigi és további segítséget!

 

A hét eseményei: m.sz.: miseszándék

 

Kedd 10h szentmise-a Szent Pio Idősek Klubja ünnepi miséje

(jún.19.)Beer Miklós püspök atya celebrálásával

18.30 igeliturgia (ev.:Mt 5,43-48)

Csütörtök 18.30 szentmise (ev.: Mt 6,7-15)(m.sz.Arven gyógyulásáért)

(jún.21.)19-20h szentségimádás

Péntek14.30 esküvő (Cseh Zsolt –Mészáros Petra)

(jún.22.) 18.30 szentmise (ev.: Mt6,19-23)

Szombat 8h szentmise (ev.: Mt 6,24-34)(m.sz. Ambrus gyógyulásáért)

(jún.23.)16h keresztelő(Könczöl Levente)

17h a Katolikus Gimnázium tanévzáró szentmiséje

21-22hszentségimádás

Vasárnap 8h szentmise (ev.:Lk 1,57-66.80)

(jún.24.) (m.sz.elhunyt Németh Ferencnéért és Németh Ferencért)

9.30 szentmise (m.sz.elhunyt Ferge György halálának20.

évfordulója alkalmából, szüleiért, nagyszüleiért, élő családtagokért; édesanya 70.születésnapjára hálából)

10.30 keresztelő (Bollók Jázmin, Fodor-Gergnesi Márk)

18h szentmise a Szentjánosbogár-tábor megnyitó miséje

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Hírlevelet kiadja a veresegyházi Római Katolikus Egyházközség

Cím: 2112 Veresegyház, Szentlélek tér 1-3.

Az egyházközség bankszámlaszáma: 66000011-11058117

Plébános: Molnár ZsoltPlébániai irodavezető: Wirth Beáta Telefon: 20/910-4509Elérhető személyesen munkanapokon 8-12 óra között

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. plébánián, vagy a 30/261-5521-es telefonszámon.

Irodaügyelete: kedden és csütörtökönTemplomlátogatással és a templomi programokkal17-18 óra között a plébániai irodában.kapcsolatban érdeklődni lehet Bulik Erika gondnoknál a 30/613-1875-ös telefonszámon.

A Hírlevél szerkesztője: Wirth Beáta, munkatársa: Bulik Erika

Hirdetések

Veresegyház, 2018.06.17.

Évközi 11. vasárnap

 

  1. Június 19-én, kedden ünnepli a Szent Pio Idősek Klubja fennállásának 15. évfordulóját. Az ünnep 10 órakor hálaadó misével kezdődik, melyet Beer Miklós püspök atya mutat be. A délelőtt programjában egy kis műsoros megemlékezés és az épület újraszentelése is szerepel. Mindenkit nagy szeretettel várunk, aki szeretne velünk ünnepelni!
  2. Ezen a napon, kedden este igeliturgiát tartunk.
  3. Értesítjük a kedves szülőket, hogy már lehet jelentkezni plébániánk idén nyárra tervezett csobánkai táboraira a "Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát." email címen. Az 1-8. osztályosoknak szánt első rész augusztus 5-től 9-ig tart. Újdonság, hogy vasárnap délután a helyszínre várjuk a gyerekeket, szülőket, ahol egy tábornyitó szentmisével fogunk kezdeni. A 9-12. osztályosoknak szánt második rész augusztus 9-től 12-ig kerül megrendezésre, érkezés egyénileg a 0. napon, csütörtökön estig. További információk: Jácinta nővérnél, Helembai Zsoltnál vagy Császár Ottónál.
  4. (Jácinta nővér: 30/458-5659, Helembai Zsolt: 30/232-0094, Császár Ottó: 30/921-0654)
  5. Jövő vasárnap, június 24-én kezdődnek a Szentjánosbogár Lelki Napok. Kérjük a táborba jelentkezett gyermekeket, 15 órára jöjjenek a templomhoz, akkor történik a regisztráció, a részvételi díj befizetése és a csoportbeosztás. Akinek van lehetősége gyümölccsel, lekvárral, zöldségekkel vagy pénzbeli támogatással hozzájárulni a gyermekek étkeztetéséhez, kérjük, juttassa el felajánlását a templomba a tábori személyzetnek jövő héten szombaton vagy vasárnap egész nap. Este 6 órakor lesz a tábornyitó szentmise, melyre hívjuk a befogadó családokat is, ott találkoznak egymással először a vendéggyermekek és befogadószüleik. Még szívesen fogadunk jelentkezőket két vagy több gyermek elszállásolására, feliratkozni a sekrestyében elhelyezett táblázatban lehet. Hálásan köszönünk minden eddigi és további segítséget!
  6. Június 30-án 15 órától lesz a Karitász nyugdíjas találkozó. Szeretettel várunk minden érdeklődőt.
  7. Idén is megszervezzük a Karitász gyermektábort július 2-6. között. Szeretettel várjuk segítők jelentkezését. Jelentkezni Mondics Krisztinánál lehet.
  8. Nyáron, július 1-től a vasárnap esti szentmisék 19 órakor kezdődnek majd, és ezek a misék is orgonás misék lesznek.

Következő TV-műsorok

Események nem találhatóak

Sportesemények

Események nem találhatóak
Állás

Csomagoló munkakörbe versenyképes jövedelemmel keresnek munkatársakat Fótra!

Hirdetések

Professzionális zenekarok hangosításától a házi diszkóig mindenben profik vagyunk!

Állás

Dohányboltba, dunakeszi munkahelyre munkatársat keresünk 8 órás munkaidőre!

Dunakeszi, Veresegyház, Fót Göd városok hírei és hirdetései!

Dunakeszi Járás hírportálja!

Pest megye 5. számú egyéni választókörzet városainak tudósítója!

Keszi Channel: hírek, hirdetések Kábeltelevízión és interneten!

2120. Dunakeszi Fő út 70.
Postacím: 2122. Dunakeszi Pf. 7.


Fax: +36 (27) 392 193
Tel.: +36 (20) 222 9990

© 2018 Keszi Channel

Search