Sok mindent láthatunk már a televízióban és a neten, de egy 1920 óta az Eötvös család által menedzselt cirkuszművészeti tradíció munkáját, élőben, most láthatod Dunakeszin!
Az Eötvös Cirkusz története
Eötvös Nándor Aladár, aki a Vinicki Cirkuszban cseperedett föl, akrobataként és több hangszeren játszó zenészként vált ismertté. Az első világháború idején öt éven át szolgált az olasz fronton. 1920-ban megalapította saját cirkuszát Eötvös Cirkusz néven.
Az 1940-es években a korszellemnek megfelelően Eötvös Nándor Aladár utazó mozgóképszínházként utaztatta az Eötvös Cirkuszt, amely az 1951-ig családi cirkuszként működött. Miután csak egyetlen lakókocsit hagytak meg a család tulajdonában, Eötvös Nándor Aladár a győri vagongyárban helyezkedett el. Hivatástudata azonban nem hagyott alább: összespórolt pénzéből már 1953-ban ponyvát vásárolt, amelyből saját kezűleg varrta meg új cirkuszi sátrát. Az új cirkusz 1964-ig utazott Magyarország területén. Eötvös Nándor Aladár ekkor felhagyott az igazgatással, és Budapesten telepedett le. Itt töltötte nyugdíjas éveit 1973-ban bekövetkezett haláláig.
Eötvös Nándor Aladár fia, Eötvös Gábor és unokája, Eötvös Tibor a család többi tagjának szakmai közreműködésével 1993-ban újraalapították az Eötvös Cirkuszt, amely a következő években Magyarország legsikeresebb utazó cirkusztársulataként működött. A saját számok mellé nívós magyar és nemzetközi artistaprodukciókat szerződtettek. Eötvös Gábor 2002-ben bekövetkezett halála után fia, Tibor lányával, Chilyvel igazgatta az Eötvös Cirkuszt.
2010-ben Eötvös József gyermekei, Eötvös Loránd és Susy az Eötvös Cirkusz alapításának 90. évfordulója alkalmából újraalapította a cirkuszt. A legrangosabb magyar cirkuszok egyikeként az Eötvös Cirkusz mindmáig a cirkuszművészet tradícióinak és korszerű műfajainak méltó képviselője Magyarországon és közép-európai turnéin. A legkorszerűbb hang- és fénytechnikával felszerelt cirkuszsátorral és minden évben megújuló műsorral járja az ország településeit.