Záhorszky Árpád a családfő, a vezető, a sportember és a barát!
Elment! Idő előtt, gyorsan!
Amikor már értékelhettük volna a magunk mögött hagyott múltat, élhettünk volna múltbeli sikereink örömeiben, eltávozott! Barátok voltunk, óvodás korunk óta! Nehéz és lehetetlen rövid nekrológot írni egy életről, mely egy regény témáját is kimeríti. Mert tartalmas, céltudatos, aktív, mindenki felé nyitott és segítőkész életet élt.
A családfő!
A család mindig az első volt nála! Minden tevékenysége arra irányult, hogy feleségének, gyermekének, erejéhez, lehetőségéhez mérten mindent megadjon! Gondoskodása kiterjed nagyszülőkre és rokonokra is. Zoli fiának útját úgy egyengette és finanszírozta, hogy külföldön tudjon tanulni, amikor még az egyáltalán nem volt olyan kívánatos cél, mint most. Györgyinek, feleségének mindig biztosította munkahelyét, aki az utóbbi időben a családi vállalkozásának egyik fő támaszává nőtte ki magát!
A vezető!
Egész életében, kis időszakok kivételével, vezető volt. Kezdetben a politika, később a gazdaság területein.
A Mechanikai Laborból városi vezetővé vált, a város KISZ Bizottságának titkára lett. Kis kitérő után a Dunakeszi Hazafias Népfront vezetőjeként élte meg a rendszerváltást. Sokan tagadják ezt az időszakot életükből, mintha meg sem történt volna, de attól az még létezett. Árpádnak nem volt szégyellni valója, az időben is tette a dolgát emberségesen, eredményesen, tisztelettel övezve. Tette legjobb tudása szerint az akkori körülmények között. Ismertsége, elismertsége és baráti köre nagy volt.
A rendszerváltás időszakában, a vállalkozási szabadság lehetőségeit is megérezte. Sok közös vállalkozást hozott létre barátaival, saját erőre és hitelekre támaszkodva.
Szakmai tevékenységének elismertségét jelzi, hogy egy multi cég regionális igazgatója lett a 80-as években Dunakeszi területén. Nem tévedünk, ha azt mondjuk, hogy a regionális kábeltelevíziózás egyik legtapasztaltabb szakembere volt. Nevéhez kötődik, korábban magánvállalkozása keretében kiépített dunakeszi városi kábeltelevízió további fejlesztése és Veresegyház és Göd városában a kábeltelevíziózás megvalósítása.
A sportember!
Imádta a focit! Művelte is és foglalkozott is vele. Ha valakire lehet azt mondani, hogy Fradi szíve van, Árpinak az volt. A Ferencváros Baráti Kör alelnökeként nagy energiát fektetett az abban folyó munkába. A Fradinak nem volt olyan történelmi része, melyet ne ismert volna. Félelmetes memóriájából egyes idők összeállításai, eredményei és a legapróbb részletei is előjöttek, ha arra szükség volt. Utolsó időszakában a dunakeszi felnőtt labdarúgás támogatása céljából, kezdeményezésére jött létre a Dunakeszi Baráti kör. Ezt a munkát már nem tudta befejezni. De nem felejtjük konferálását a meccseken, törődését mindennel ami a helyi focihoz tartozott és melyet teljes odaadással végzett.
Árpi, a barátunk! Volt és marad!
Rendkívül jó kommunikációs képességgel rendelkező, éles és elveiben megingathatatlan vitapartner volt. Kártyajátékban nem ismert tréfát. Barátaiért mindent megtevő, segítőkész, kiemelten jóindulatú társ volt, akinek ötleteire, észrevételeire mindig érdemes volt figyelni. Akaraterejében és küzdőképességében olyan volt, mint a buldog. Amit elhatározott, azt megvalósította.
Ez a küzdőképessége már nem volt elég az utolsó évben, hogy legyőzze a kórt. 2020. január 11.-én éjfél előtt végleg lehunyta szemét!
A földi léttől búcsúztatunk, de tudjuk, eljön az az idő, mikor még meg tudjuk beszélni Veled közös szép emlékeinket!
Addig is megőrzünk emlékezetünkben minden olyan dolgot, melyet munkáddal, tevékenységeddel beírtál Dunakeszi történetébe.
Addig is békesség legyen Veled!
Barátai nevében is írta:
Domoszlai Gábor