Elkezdődött a város északkeleti határában található illegális sittlerakók felszámolása és a környék rehabilitációja.
Dunakeszi városa 28 millió forintot kapott a “Tisztítsuk meg az országot!” pályázat keretén belül. A program az illegális hulladéklerakók felszámolásáról szól. Városunk északi részén lévő, 30 éve növekvő szeméthalmazokat szállítják el, és megpróbálják rendbe tenni az odavezető utat is – minderről Nyíri Márton alpolgármester számolt be a közösségi oldalán.
Két kilogramm teher szállítására alkalmas drónt kapott a Loricatus Kft.-től a Nimród Special Rescue mentőegység. 10 kilométeres körzetben tudnak vele csomagot küldeni, adott esetben az életmentéshez szükséges vért.
A Loricatus Kft. egy, a katasztrófahelyzetekben a mentést segítő speciális, általuk kifejlesztett dróneszközt adományoz a Nimród Special Rescue mentőcsapat részére. Az eszköz nagy segítséget jelenthet veszélyhelyzetekben, eltűnt személyek keresésében, illetve nehezen megközelíthető terepek feltérképezésében.
Dunakeszin élt és egy szezont a VSD-ben is játszott Tamás Olivér. Volt már U19-es válogatott, jelenleg a Paks NB I-es labdarúgója. Vele készített interjút a VSD honlapja.
Tamás Olivér 2001. április 14-én született Kárpátalján, az ukrán–román határ mentén található Aknaszlatinában. Futballozni már Budapesten, a Dalnoki Jenő Akadémián kezdett, 2008-ban. Később a Ferencváros utánpótlásában szerepelt, hogy 2017-ben Dunakeszire igazoljon. Akkor ifj. Albert Flórián volt a vezetőedzője és nála mutatkozott be először felnőtt mérkőzésen.
Kijelölték azt a 35 beteg fát, amelyeket ki kell vágni a strandnál. Balesetveszélyesek – írja a főkertész. Tóth Eszter úgy fogalmaz: ezek a fák sajnos már nem megtarthatóak az intenzíven látogatott közparkban.
A megvizsgált egyedek tőkorhadtak, jelentős méretű a gyökérzetük csökkenése, vagy elszáradtak, vagy kiterjedt törzssérüléssel rendelkeznek, illetve egyes eseteken a törzsükön lévő repedés az augusztusi vihar óta megnövekedett, így az adott fa életveszélyessé vált.
Forrás: Dunakeszi Post