Az orgonát New Jersey állam egyik szenátora, Emerson Lewis Richards tervezte, és nagyrészt a Midmer-Losh Organ Company építette 1929 és 1932 között. Néhány sípot Anton Gottfried, valamint a német Welte-Mignon készített.
A projekt tervezett költségvetése 300 ezer dollár volt, de végül nagyjából 350 ezer dollárból (ez mai áron közel 6,5 millió dollár, azaz kb. kétmilliárd forint) sikerült kihozni. Az egész hangszer 150 tonnát nyom, a nagy része a falak mögött van elrejtve. Eredetileg több mint 40 ezer sípot terveztek hozzá, de az túl sokba került volna, így hivatalosan 33 112 sípja van (de felmérések alapján inkább 33 116-ról van szó). Ezeket egy orgonista hét manuál (billentyűsor) segítségével szólaltatja meg, a hanghatást ezen felül 1235 regiszterkapcsolóval és hat pedállal alakíthatja.
A Midmer-Losh orgona több Guinness-rekordot is magáénak tud. Ez a világ legnagyobb és leghangosabb hangszere is. Érdekesség, hogy a világ legnagyobb, teljesen működő hangszere – szintén egy orgona – Philadelphiában található. Ennek a hangszernek tulajdonítják a világ leghangosabb orgona-regiszterkapcsolóját is. A leírások szerint hatszor olyan hangos, mint a leghangosabb vonatsíp.
Ebben az orgonában vannak a legnagyobb légnyomással működő sípok a világon. A fújtatókat eredetileg működtető motorok 384 lóerősek voltak, de egy 1990-es felújításkor új, 600 lóerős motorokat kapott. A fújtatók percenként 1030 köbméter levegőt képesek pumpálni.
Teljes cikk: