A szén-dioxid-kibocsátás drasztikus csökkentése érdekében fejleszt szervesen a szárnyba integrált propellerrel (is) hajtott VTOL repülőt egy Ascendance Flight Technologies nevű vállalat.
Radikálisan új kialakítású VTOL (függőleges fel- és leszállásra képes) repülő terveit mutatta be egy toulouse-i székhelyű vállalat. Az Ascendance Flight Technologies formabontó üdvöskéjének legszembeötlőbb tulajdonsága, hogy egyes rotorjai gyakorlatilag a szárnyaiba be vannak ágyazva.
A koncepció három évnyi kutatás és fejlesztés eredménye, és hűen tükrözi a gyártó elköteleződését a légi közlekedés szén-dioxid-mentesítése iránt: az Ascendance Flight Technologies azt reméli, hogy az innovatív designnal a hagyományos felépítésű helikopterekhez képest az üvegházhatásúgáz-kibocsátást akár 80 százalékkal is mérsékelni lehet.
A hírek szerint elsősorban városkörnyéki fuvarok teljesítésére lenne alkalmas az elméletben 400 kilométeres hatótávolságú, ATEA-ra keresztelt gépmadár. A repülő mozgatásáért a szárnyakba integrált propellerek mellett, a jármű orrára és farrészére szerelt légcsavarok felelnek. Az ATEA-t egyébként az Ascendance Flight Technologies által saját kezűleg kifejlesztett, moduláris hibrid-elektromos hajtóművek segítenek fenntartani a levegőben.
Teljes cikk:
http://gyartastrend.hu/muveltmernok/cikk/repules_szarnyba_epitett_rotorokkal