Sárhegyi István űrjogász, fiatal vállalkozó, szerencsés csillagzat alatt született, ugyanis ő az első magyar, aki a Nemzetközi Űregyetem hallgatója lett. Karrierje azóta rakétaként ível felfelé. A Remred Kft. űripari vállalat Többségi tulajdonosa – a cég közös vállalkozás az állami Energiatudományi Kutatóközponttal. Víziója sci-fi filmekbe illő, céljainak pedig nem szabhat határt a csillagos ég. Reményei szerint pár év múlva a magyar gyerekek remredes pólókra fogják cserélni a NASA-s felsőjüket.
„Űrtechnológiai központ létrehozását kezdte meg Magyarország egyik vezető űripari magánvállalata, a Remred Kft., amelyben komplett kisműholdak és az azokat működtető rendszerek gyártását, összeszerelését, integrációját és tesztelését végzi majd. A hozzávetőleg 10 milliárd forintos befektetést igénylő Remtech névre keresztelt központ közel 70 új, magas hozzáadott értékkel rendelkező munkahelyet teremt és olyan speciális technológiai hátteret biztosít majd a szakemberek számára, amely megfelel a legszigorúbb űripari szabványoknak. A beruházással a Remred célja, hogy betöltsön egy hiányt a hazai, de egyben régiós űrszektorban és olyan képességhez jusson, amelynek a segítségével a kisműhold- és rendszerintegráció európai piacának egyik kiemelkedő szereplőjévé váljon” – olvashattuk a cég közleményében.
A tervek szerint 2025 első negyedévében, Martonvásáron megvalósuló technológiai központ körülbelül 3200 négyzetméter munkaterülettel fog rendelkezni, amiből a speciális laboratóriumi terület, az úgynevezett tisztatér területe 1500 négyzetméter lesz.
Sárhegyi István, a Remred igazgatóságának elnöke a Brain Bar jövőfesztiválon is beszélt a projektről, többek között azon reményének adott hangot, hogy a magyar gyerekek pár év múlva remredes pólókra cserélik NASA-s darabjaikat.
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2022/10/09/miert-akar-valaki-uripari-kozpontot-epiteni-magyarorszagon-/
és
https://index.hu/kultur/2022/09/30/brain-bar-jovofesztival-malcolm-gladwell-magyar-zene-haza/