Az elmúlt évtizedben (2012-től 2022-ig) a következő nagyvárosokban volt tapasztalható különösen erőteljes vagyonnövekedés:
Európa:
- Monaco: Vitathatatlanul a szupergazdagok legjobb menedékhelye a világon. A Monacóban élők átlagos vagyona meghaladja a 10 millió USD-t, ezzel a világ legjobb városa az egy főre jutó vagyon alapján. Ez egyben a világ legdrágább városa is, a lakások négyzetméterárai rendszeresen meghaladják a 35 000 USD-t.
- Varsó: Lengyelország pénzügyi és gazdasági központja. A város gyorsan növekvő ágazatai közé tartozik a pénzügyi szolgáltatások, az ingatlanügyletek és a technológia.
- Dublin: A világ számos legnagyobb technológiai vállalatának európai központjának otthont adó Dublinban az elmúlt 20 évben különösen erőteljes vagyonnövekedés volt tapasztalható.
Amerika:
- Scottsdale: A Scottsdale-i Greater Phoenix Metro koronájának ékszere egyre több exkluzív golf- és életmódbirtok otthona, és számos kaliforniai technológiai vállalkozót, valamint gazdag nyugdíjasokat vonz.
- Austin: Gyorsan növekvő technológiai szektorával a „Silicon Hills” nevet kapta. Az elmúlt néhány évben számos nagy technológiai vállalat helyezte át székhelyét Austinba, ezek közül a Tesla és az Oracle. A város felső kategóriás lakossági piaca is gyorsan növekszik.
- West Palm Beach: Egyre népszerűbb nyugdíjas hely a keleti parti milliomosok számára, például Bostonból, New Yorkból és Philadelphiából. Ezen túlmenően sok gazdag egyén választja a távoli munkavégzést a Covid utáni térségben, különösen az alapkezelési szektorban.
- Greenwich & Darien: A Connecticut Gold Coast szomszédos városai egyre népszerűbbek az alapkezelők, a befektetési bankárok és a gazdag pénzemberek lakhelyei. Mindkettő viszonylag biztonságos város, amely kedvező hely a családok felnevelésére, jó iskolákkal és nagy lakóparkokkal. Ráadásul ott lényegesen alacsonyabbak az adók, mint a közeli New Yorkban.
Közel-Kelet és Afrika:
- Dubai: A biztonságos menedék státusza és az alacsony adókulcsok vonzzák a világ minden tájáról vándorló milliomosokat. Csak 2022-ben hozzávetőleg 3500 vagyonos magánszemély költözött a városba.
- Marrakech: Egyre népszerűbb nyugdíjas hely a marokkói és európai vagyonos magánszemélyek számára. Marrakech virágzó luxusingatlan- és szállodaszektornak is ad otthont.
- Kigali: Ruanda gazdasági központja és egy virágzó technológiai és pénzügyi központ. Nevezetesen, Ruanda volt Afrika leggyorsabban növekvő piaca az elmúlt évtizedben, mind a milliomosok növekedése, mind az általános vagyonnövekedés tekintetében.
Ázsia csendes-óceáni:
- Shenzhen: Kína csúcstechnológiai fővárosa és a Shenzhen Stock Exchange otthona, amely a világ hatodik legnagyobb tőzsdéje a piaci kapitalizációt tekintve. Számos globális technológiai óriás található a városban, köztük a Huawei, a Tencent és a ZTE.
- Bengaluru: A „Garden City” és az „India Szilícium-völgy” néven is ismert Bengaluru virágzó technológiai szektorral rendelkezik.
- Hangzhou: Hangzhou, amelyet széles körben Kína egyik legfestőibb városaként tartanak számon, építészetéről és kertjeiről ismert. Ez vonzza a jó vagyonú egyéneket, hogy a városban éljenek és menjenek nyugdíjba. Ott székel az Alibaba média- és kiskereskedelmi vállalat, csakúgy, mint az Ant Group és a NetEase.
- Ho Si Minh-város: A korábban Saigon néven ismert város Ázsia következő nagy milliomos hotspotjává válik. A gyorsan bővülő ágazatok közé tartozik a pénzügyi szolgáltatások, a textil, a technológia, az elektronika, a távközlés, a vegyipar és a turizmus.
Forrás: