A fizikus arról is beszámolt, mivel foglalkozik Magyarországon az ELI-ALPS lézeres kutatóközpont, valamint az általa vezetett Molekuláris- Ujjlenyomat Kutató Központ. Úgy vélte, nagyon biztató eredményeik vannak az orvosi alkalmazás területén, és azt a kérdést igyekeznek megválaszolni, alkalmazható-e a módszer esetleg egy széleskörű egészségmegőrzési program alappilléreként.
„Rendszeres vérvételből és az infravörös fényimpulzusokkal megmért molekuláris ujjlenyomatból megállapíthatnánk azt, hogy egy egészséges embernél milyen tartományban kell lennie ennek a nagy információtartalmú jelnek. Ezután folyamatosan figyelhetnénk, nyomon követhetnénk, hogy mikor lép ki ebből a személyre szabott referencia-normáltartományból, majd arra kellene bizonyítékokat találnunk, hogy amikor kilép, akkor az bizony már valamilyen krónikus megbetegedés előjele”
– mondta. Krausz szerint ahhoz, hogy meggyőző bizonyítékokat szerezzenek, további 6-8 évre van szükség, és ehhez – a nehéz gazdasági helyzet ellenére – minden segítséget megkapnak a magyar kormánytól, így lehetővé válhat, „hogy a jövő megelőző orvoslásának alapjait lerakjuk. Az egész világon elsőként Magyarországon”.
Forrás:
és
https://qubit.hu/2023/10/27/a-nobel-dijas-krausz-ferenc-is-bejelentkezik-a-magyar-tudomany-unnepen