Egyméteres sárkányt fogtak a Dunában
A süllő – a horgászok körében gyakran sárkánynak nevezett ragadozó hal – folyó és állóvizeinkben egyaránt megtalálható. Szereti a kemény medrű vízrészeket, ahol búvóhelyet keres magának, és onnan csap le áldozatára.
Méretes süllők kifogásáról többször írtunk. Akadtak horogra gigapéldányok szinte minden jelentősebb vizünkben, így a Dunában, a Tiszában, a Balatonban és a Körösökben is.
Süllőre többféleképpen horgásznak, de az egyik legkedveltebb módszer a pergetés, amikor a horgász szinte “megkeresi” a halat. Ilyen versenyt rendezett a Komárom-Esztergom Megyei Horgászegyesületek Szövetsége a múlt hétvégén a Duna Neszmélyi-holtágán.
A IV. páros csónakos pergető versenyre a neszmélyi belső-ágban november 12-én került sor.
A mai napon nehéz feladatuk lesz a horgászoknak, hiszen a “meleg víz” miatt a halak még nem álltak össze, így vélhetően az egész ágat be kell járni a győzelemért
– közölték a megmérettetés előtt közösségi oldalukon a szervezők.
Zsákmányban nem volt hiány, ám mint mindig, ezúttal is a legnagyobb kifogott hal került a középpontba.
A verseny legnagyobb halát Szabó Zoltán fogta, egy 97 centiméteres gyönyörű sárkányt. Gratulálunk, ismét köszönjük a Dunának
– írták.
A Wikipedia szócikke szerint, hogy a süllő Magyarországon a legkisebb kifogható mérete 30 centiméter. Tilalmi időszak március 1-jétől – április 30-ig van. Hazánkban a Magyar Horgászban közölt horgászrekord szerint 14,96 kilogramm a legnagyobb süllő, mely 2007-ben került horogvégre.
A világrekord 18,70 kg, melyet 1990-ben Ausztriában a Dunából fogtak, ennek a halnak a hossza 116 centiméter volt.
Forrás:
https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2023/11/14/sullooriast-fogtak-a-dunan/