Kaliforniai mérnökök fejlesztése úgy demokratizálhatja az energiához való hozzáférést, mint ahogy a műholdak által a Föld bármely pontján elérhetővé tett internet teszi az információval.
Ahhoz, hogy sikerüljön megfékezni a globális felmelegedést, szükség van az olyan energiaforrásokra, amelyek segítenek leváltani a fosszilis energiahordozókat. Ezt segítheti a fúziós energia környékén zajló tudományos tevékenység, és persze nagy szerep jut a napelemeknek és a szélerőműveknek is.
Vannak azonban más lehetőségek is, mint például egy, a világűrbe telepíthető „naperőmű”, ami a Földre sugározza le a megtermelt energiát. Jó hír, hogy az elképzelés életképesnek tűnik: a technológia kezdetleges változatát nemrég sikeresen tesztelték.
Az IFLScience írja: a Caltech kaliforniai műegyetem tudósai 2023 júniusa óta egy, a Föld körül keringő műhold napelemei segítségével elektromos áramot termeltek a világűrben, majd lesugározták a Földre. A teszt első eredményeit minap tették közzé az ArXiv preprint szerveren.
Teljes cikk:
https://hvg.hu/tudomany/20240221_napenergia_zoldenergia_napenergia_az_urbol_napelem_muhold