A kivitelező Penta Kft. a 12 hónapos határidőn belül több, mint 10.000 m3 talajt mozgatott meg és 1.300 tonna betoncsövet fektetett le átlag négy méter mélységbe.
Elkészült Tóváros (Dunakeszi) csapadékvíz elvezető csatornája – derült ki a helyszíni sajtótájékoztatón, ahol elhangzott: komoly problémák voltak Dunakeszi csapadékelvezetésével, melyek a közel 1000 méter hosszú új csatornával megoldódnak, javítva ezzel az életminőséget.
A projekt főként annak az 5000 embernek segíti az életét, akik esőzés idején küzdöttek - a helyenként a házakba is befolyó – vízzel, valamint az autóval nehezen, vagy egyáltalán nem megközelíthető területekkel. Kiemelték: a beruházás elengedhetetlenül szükséges volt.
A projekt 300 millió forint állami támogatással és 80 millió forint önkormányzati támogatással valósulhatott meg a Penta Kft. kivitelezésében.
Szerződéskötéstől a megvalósításig
Lapunk információi szerint Dunakeszi Város Önkormányzata és a Penta Kft. 2020. június 9.-én öt évre szóló keretmegállapodást írtak alá. 2020 nyarán történt kisebb karbantartás-jellegű megrendelések után az első egyedi szerződéskötés 2020 augusztusában történt meg, melynek tárgya a Tóváros csapadékcsatorna építése volt.
Az építendő csatorna befogadóját szintén a Penta Kft. kivitelezte, amelynek építése tíz éve fejeződött be.
A Tóváros méltó volt nevéhez, a beruházással az egyre gyakrabban előforduló csapadékvíz megállások és elöntések csökkentése volt a cél, mely a mostanában történő nagyobb volumenű esőzések alkalmával sikeresen át is ment a teszten.
A 2020 szeptemberében rajtoló kivitelezés során a munkákat saját létszámmal, táblás dúcolatokkal és nagy teljesítményű forgókotrókkal végezte a vállalat, ahol a betoncsövek beépítésénél a Penta Kft. autódaruja is közreműködött.
Mivel a beruházás lakott területen zajlott, számos növényzetet kellet ki-, majd visszatelepítenie a szakembereknek, így például két fenyőfát földlabdával együtt sikerült áttelepíteni a közeli új élőhelyére.
A munkálatok a kijelölt határidő előtt elkészültek
A vállalat 12 hónapos határidőn belül több, mint 10.000 m3 talajt mozgatott meg és 1.300 tonna betoncsövet fektetett le átlag négy méter mélységbe.
A rendszert végül júniusban, közel két hónappal a határidő előtt üzembe is helyezték, így az éríntett területen a nyári zivatarok okozta jelentős vízelvezetési problémákat már hatékonyan tudta csökkenteni.
Teljes cikk:
https://magyarepitok.hu/mi-epul/2021/07/tobb-ezer-ember-eletet-segiti-ez-a-dunakeszi-beruhazas