Minden ami fontos

EZ ITT „BRÜSSZEL”

Az EU igazgatási struktúrájának élén négy fő döntéshozó intézményt találunk. Ezek az intézmények közösen alakítják ki az uniós szakpolitikák irányvonalát, és eltérő szerepet töltenek be a jogalkotási folyamatban: 

  • az Európai Parlament (Brüsszel/Strasbourg/Luxembourg)
    (Az Európai Parlament az uniós országok polgárait képviseli, akik közvetlenül választják meg tagjait, a képviselőket. Az intézmény – az Európai Unió Tanácsával közösen – európai jogszabályokra vonatkozó döntéseket hoz. Ezenfelül jóváhagyja az uniós költségvetést.)
  • az Európai Tanács (Brüsszel)
    (Tagjai a miniszterelnökök. Az uniós országok állam-, illetve kormányfői az Európai Tanács keretében ülnek össze, hogy meghatározzák az Európai Unió általános politikai irányvonalát és prioritásait. Az Európai Tanács – az uniós szerződések esetleges módosításainak kivételével – nem fogad el jogszabályokat.)
  • az Európai Unió Tanácsa (Brüsszel/Luxembourg)
    (Tagjai az egyes EU-országok miniszterei. A tagállamok miniszterei az Európai Unió Tanácsának keretében ülnek össze, hogy jogszabályokat fogadjanak el, és összehangolják a szakpolitikákat. A miniszterek a megvitatandó témától függően különböző formációkban üléseznek. Az Európai Unió Tanácsa az Európai Parlamenttel közösen hozza meg döntéseit az európai jogszabályokról.)
  • az Európai Bizottság (Brüsszel/Luxembourg/az EU-tagállamokban működő képviseletek 
    (Az Európai Bizottság az EU fő végrehajtó szerve, és az EU közös érdekeit képviseli. Jogalkotási kezdeményezési jogával élve új jogszabályokra irányuló javaslatokat terjeszt elő, melyeket az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsa részletesen áttekint, majd elfogad.)

Működésüket kiegészíti más uniós intézmények és az uniós szervek tevékenysége. Ezek közé tartozik többek között:

  • az Európai Unió Bírósága (Luxembourg)
    (A Bíróság gondoskodik arról, hogy az EU mindegyik tagországában betartsák az uniós jogot, illetve helyesen értelmezzék és alkalmazzák az uniós szerződéseket: felülvizsgálja az uniós intézmények jogi aktusainak jogszerűségét, biztosítja, hogy az uniós országok teljesítsék a szerződések szerinti kötelezettségeiket, és a tagállami bíróságok kérésére értelmezi az uniós jogot.)
  • az Európai Központi Bank (Frankfurt)
    (Az Európai Központi Bank (EKB) és a Központi Bankok Európai Rendszere (KBER) felelős azért, hogy az árak stabilak maradjanak az euróövezetben. Az EKB és a KBER felel az euróövezet monetáris és árfolyam-politikájáért is, és feladatuk az is, hogy támogassák az EU gazdaságpolitikáját.)

     
  • az Európai Számvevőszék (Luxembourg)
    (Az Európai Számvevőszék hozzájárul az uniós pénzgazdálkodás javításához, valamint az elszámoltathatóság és az átláthatóság előmozdításához, és az uniós polgárok pénzügyi érdekeinek független őreként jár el. Ellenőrzi, hogy az uniós forrásokat helyesen számolják-e el, illetve a vonatkozó szabályoknak és rendelkezéseknek megfelelően szedik-e be és költik-e el, továbbá hogy kezelésük megfelel-e a hatékony és eredményes pénzgazdálkodás elveinek.)

Forrás:

https://european-union.europa.eu/institutions-law-budget/institutions-and-bodies/types-institutions-and-bodies_hu

Következő TV-műsorok

Események nem találhatóak

Sportesemények

Események nem találhatóak
Hirdetések

Professzionális zenekarok hangosításától a házi diszkóig mindenben profik vagyunk!

Állás

Dohányboltba, dunakeszi munkahelyre munkatársat keresünk 8 órás munkaidőre!

Állás

A Dunakeszi Közüzemi Nonprofit Kft. azonnali kezdéssel, hosszú távú munkalehetőséget kínál az alábbi munkakör betöltésére:

Tovább

Dunakeszi, Veresegyház, Fót Göd városok hírei és hirdetései!

Dunakeszi Járás hírportálja!

Pest megye 5. számú egyéni választókörzet városainak tudósítója!

Keszi Channel: hírek, hirdetések Kábeltelevízión és interneten!

2120. Dunakeszi Fő út 70.
Postacím: 2122. Dunakeszi Pf. 7.


Fax: +36 (27) 392 193
Tel.: +36 (20) 222 9990

© 2018 Keszi Channel

Search